Zarasų savivaldybė

Kas dieną visų dalyvių nueinamų žingsnių suma ir vidurkis

Dalyvių emocinę būklę atspindinti mozaika


- Labai gerai - Gerai - Normaliai - Prastai - Blogai

Procentinė treniruotėse apsilankiusių dalyvių dalis

Kelios zarasiškės į projekto treniruotes užsirašė jausdamos ūmų kelių ir apatinės nugaros dalies skausmą. Įvertinta galima tolimesnio uždegimo rizika, judesiai apatinėse galūnėse, skausmingumas lankstant, palpuojant sąnarius, paaiškintos reabilitacinės priemonės, kaip reiktų toliau elgtis, norint dar labiau sau nepakenkti. 

Taip pat apžiūrėta pora dalyvių, turinčių atitinkamai judesių apribojimus po krūtų onkologinės ligos operacinio gydymo ir išreikštos stuburo kanalo stenozės. Įvertintos aktyvios judesių amplitudės, paaiškinti galimi apribojimai sportuojant, tolimesnio medicininio sekimo svarba.

Atlikus KMI vertinimą, mažiausias įvertis siekė 21,34, o didžiausias – 30,98.

Vertindamos patiriamą šlapimo nelaikymą dešimtbalėje sistemoje, kelios dalyvės problemą įvertino 4 balais.

Rufjė testas pasirodė naudingas, vertinant rečiau sportuojančių moterų atsigavimą po fizinio krūvio. Pastebėtas ir +4 d./min įvertis.

Pagal HAD skalę vyrauja normali psichoemocinė būklė, tik kelioms dalyvėms pasireiškia lengvi nerimo simptomai. Mažiausias asmeninis nuotaikos įvertis – 5, t. y. šiai dalyvei būdingi vidutinio sunkumo nerimo simptomai.  

Tarp vartojamų medikamentų vyrauja antihipertenziniai vaistai, taip pat tiroksinas, metforminas, kontraceptinės priemonės.

Atlikti testai parodė, kad visų dalyvių stabilumas patenkinamas treniruotėms toliau tęsti.

Teigiamų rezultatų minibatutų treniruotės ir individualūs pratimai davė ir Zarasuose.

Labiausiai gerąja prasme nustebino moteris po krūtų onkologinės ligos operacinio gydymo ir su išreikšta stuburo kanalo stenoze. Ši dalyvė – ne tik viena daugiausiai pažengusių projekte, bet ir tikra geros nuotaikos skleidėja sau bei kitoms moterims. Puikiai asmeniškai prisitaikiusi prie treniruočių, ji ženkliai pagerino savo stabilumą (50% nuo pradinės vertės) bei Rufje testo rezultatus (iš tarpinio tarp blogo ir patenkinamo – į gerą).

68% dalyvių, jautusių skausmą, teigia pajutusios pagerėjimą: skausmas sumažėjo bent 2 balais dešimtbalėje sistemoje nuo 0 iki 10-ties.

HAD klausimyno rodikliai pagerėjo, neliko dalyvių, jaučiančių vidutinio ar didelio laipsnio nerimo bei depresijos simptomus. Dalyvių, sergančių arterine hipertenzija, sistolinis kraujospūdis vidutiniškai sumažėjo tarp 3 ir 5 mmHg.

Sporto medicinos konsultantas

Simonas Utkus

Telefonas: +370 698 83 944

El. paštas: simonas.utkus@mf.stud.vu.lt

Projektą finansuoja

Projektą įgyvendina