Visagino savivaldybė

Kas dieną visų dalyvių nueinamų žingsnių suma ir vidurkis

Dalyvių emocinę būklę atspindinti mozaika


- Labai gerai - Gerai - Normaliai - Prastai - Blogai

Procentinė treniruotėse apsilankiusių dalyvių dalis

Visaginiečių skundai dėl sveikatos per daug neišsiskiria iš bendro fono: kaip ir kitur, dažniausiai nurodomi juosmens, kelių zonos skausmai. Keletui dalyvių skausmas prasidėjęs neseniai. Konsultacijos metu išsamiai apklausta, kaip nutiko trauma, nurodytos ūmaus skausmo malšinimo priemonės.

KMI vidurkis Visagine kiek viršija normą – 26,97.

Mažiausias asmeninis nuotaikos įvertis – 6, nors pagal HAD skalę nei šios konkrečios, nei kitų tirtų moterų rezultatai neatitinka sunkios simptomatikos. Iš visų apžiūrėtųjų lengva nerimo simptomatika nustatyta tik keletui dalyvių.

Didžiausias konsultacijos metu išmatuotas kraujospūdis siekė 160/86 mmHg (1 dalyvė). Moteris paprašyta dažniau sekti kraujospūdį, pasitikslinti su šeimos gydytoju dėl skiriamo gydymo.

Šlapimo nelaikymu taip pat skundėsi tik viena dalyvė.

Stabilumo rezultatai nudžiugino – pagal įverčius susižeidimo rizika atliekant pratimus ant minibatuto nedidelė. Daugelio stabilumo rezultatai įvairuoja nuo vidutiniškų iki gerų. 

Pirmiausia labai norsi pasidžiaugti visaginietės G. M. rezultatais, kuri per pirmąjį etapą sugebėjo numesti maždaug 12 kg svorio. Pritaikiusi tiek treniruotes, tiek papildomas pastangas gaminant maistą, ji labai sėkmingai susidorojo su vienu iš savo iškeltų tikslų – sumažinti kūno apimtis.

Beje, Visaginas – vienas iš regionų, kur kilogramai tirpo sėkmingiausiai: vidutiniškai dalyvės numetė apie 1 kg kūno masės. Tai galima sieti ir su sumažėjusiu kelių skausmu (A. L.), ir su pagerėjusia nuotaika bei laikysena. Visgi stabilumas vidutiniškai pagerėjo tik kiek daugiau nei 22 % dalyvių.

Maždaug kas trečia dalyvė teigia pajutusi raumenų sustiprėjimą, padidėjusį kojų raumenų tonusą. Nepaisant to, kad tai buvo vienas tų regionų, kurie buvo labiausiai paveikti Covid-19 ligos, rezultatai akivaizdūs. Dalyvės po izoliacijos sugebėjo greitai grįžti į jau pasiektą fizinę formą.  

Sporto medicinos konsultantas

Simonas Utkus

Telefonas: +370 698 83 944

El. paštas: simonas.utkus@mf.stud.vu.lt

Projektą finansuoja

Projektą įgyvendina