Vilniaus rajono savivaldybė

Kas dieną visų dalyvių nueinamų žingsnių suma ir vidurkis

Dalyvių emocinę būklę atspindinti mozaika


- Labai gerai - Gerai - Normaliai - Prastai - Blogai

Procentinė treniruotėse apsilankiusių dalyvių dalis

Šioje žiedinėje savivaldybėje dalyvių grupė yra mišri, sudaryta iš pačiame Vilniuje ir jo rajone gyvenančių, tačiau mieste dirbančių moterų. Pastarosios nurodo, kad darbo dienomis pirmoje dienos pusėje vykstančias treniruotes joms patogiau lankyti laiko planavimo požiūriu. 

Vertinant dalyvių būklę, pastebėta teigiama koreliacija tarp jaunesnio dalyvių amžiaus ir mažesnio skausmingumo kelių, klubų, juosmens srityse.

Vilniečių KMI – taip pat vienas žemiausių tarp projekte dalyvaujančių rajonų: vidurkis siekia 24,94.

Stabilumo testų rezultatai, palyginti su kitais rajonais, sąlyginai geri.

Mažiausias asmeninis nuotaikos įvertis – 5: pagal HAD skalę, tai vertintina kaip lengva nerimo simptomatika.

Viena dalyvė anamnezėje išskyrė gerybinio auglio šalinimo operaciją. Dar vienai įtartas vadinamasis „Frozen shoulder“ sindromas – ji nukreipta pakartotinei ortopedo-traumatologo konsultacijai dėl tolimesnio gydymo. Pastebėtas mažesnis vaistų vartojimas, tačiau nustatyta gretutinių patologijų. Tai sukelia papildomų iššūkių, bandant suderinti skirtingo pajėgumo ir amžiaus dalyvių treniruočių intensyvumą, todėl su trenere aptartas treniruočių formatas.

Vilniaus miesto ir rajono moterys nuostabiai susitvarkė su paskirtais namų darbais – individualiomis treniruotėmis, skirtomis konkrečioms sveikatos būklėms pagerinti.

Pavyzdžiui, stipriai pagerėjo dalyvės (D.S.) su įtartu „Frozen shoulder“ sindromu situacija: peties judesiai – žasto abdukcija, fleksija, išorinė rotacija – praktiškai atsistatė į pradinį lygį, lyginant su sveikąja ranka.

Dalyvei (I.P.) pakoregavus sportinį krūvį, dingo priekinių blauzdos sričių skausmas, sietas su bėgiojimu.

85% dalyvių pagerėjo stabilumas. Daugiausia, kaip ir galima buvo tikėtis, pagerėjo čiurnų stabilumas, ypač nedominuojančios kojos pusės.

Dalyvių žodžiais tariant, jaučiasi, kad pagerėjo ištvermė treniruočių metu – tai galima patvirtinti ir vertinant Rufje testo rezultatus. Daugumos ŠKS atsistatymas ir treniruotumas įvertintas kaip labai geras arba geras.

Nuotaikų ir HAD klausimyno įverčiai žymiai nesiskyrė nuo pradinių, tačiau tai siejama su ir taip gera situacija pirmosios konsultacijos metu.     

Sporto medicinos konsultantas

Simonas Utkus

Telefonas: +370 698 83 944

El. paštas: simonas.utkus@mf.stud.vu.lt

Projektą finansuoja

Projektą įgyvendina