Ukmergės savivaldybė

Kas dieną visų dalyvių nueinamų žingsnių suma ir vidurkis

Dalyvių emocinę būklę atspindinti mozaika


- Labai gerai - Gerai - Normaliai - Prastai - Blogai

Procentinė treniruotėse apsilankiusių dalyvių dalis

Atliekant Ukmergės dalyvių apžiūrą, pastebėti pirmieji Covid-19 ligos sukelti nepageidaujami reiškiniai:  viena dalyvė skundėsi silpnumu, ne visišku atsistatymu po ligos praėjus daugiau nei keliems mėnesiams. Nepaisant to, tinkamai pasirinktas individualus krūvis treniruočių metu jos per daug nevargina.

Vienai dalyvei tęsti minibatutų treniruočių nerekomenduota. Kaip santykinė kontraindikacija įvertintas po kelių treniruočių išryškėjęs nuolatinis galvos svaigimas. Po konsultacijos su projekto specialistu, dalyvė pakartotinai tarėsi su savo šeimos gydytoja ir galiausiai apsisprendė mankštas tęsti individualiai namuose.

Tarp ryškesnių sveikatos problemų paminėtinas virusinis hepatitas (1 dalyvė), smegenų aneurizma (1 dalyvė), meniskų siuvimo operacija (1 dalyvė).

KMI įverčiai labai varijuojantys – nuo 19,53 iki 31,60.

Vertindamos patiriamus šlapimo nelaikymo simptomus dešimtbalėje sistemoje, dauguma nurodė 0 ir tik kelios dalyvės problemai skyrė 1, 2, 7 balus. 

Vertinant stabilumą, gauti patenkinami visų dalyvių įverčiai, t. y. joms leista toliau tęsti treniruotes.

Ukmergės dalyvės akivaizdžiai mažiau skundžiasi skausmais: iš 15-os, jautusių skausmą, net 11-ai (73,34%) skausmas reikšmingai sumažėjo. Vidutiniškai stebėtas apie 3,5 balo siekiantis skausmo sumažėjimas, vertinant dešimtbalėje skausmo skalėje nuo 0 iki 10-ties. Prie to prisidėjo ne tik tinkamai pritaikytos mūsų trenerių treniruotės, bet ir individualiai parodyti pratimai, kuriuos dalyvės atsargiai atliko namuose.

Dalyvei, kuri po Covid-19 ligos skundėsi išaugusiu silpnumu, bendru nuovargiu, fizinis aktyvumas buvo itin į naudą: pastebėtas geresnis atsigavimas, mažesnis pulso dažnis ramybės būsenoje.

Geresni atsistatymo rodikliai, mažesnis pulsas ramybės būsenoje pastebėtas ir dar 45% dalyvių. Su tuo galime sieti ir nuotaikos pagerėjimą, kuris, dalyvių žodžiais tariant, lydėjo didžiąją projekto dalį. 86% dalyvių stebėti nors ir nedaug, bet geresni nuotaikų įverčiai. Nors jie ne visai tiesiogiai koreliuoja su vidutiniškais rodikliais, gautais pildant HAD klausimyną, moterys tvirtina pajutusios tiek didesnį energijos antplūdį, tiek ramiau miegančios.

Sveikintina, kad J. V. be didesnių pastangų ar alinančių dietų numetė 6 kg svorio.

Visų dalyvių stabilumas vidutiniškai pagerėjo daugiau kaip 10-20%.  

Sporto medicinos konsultantas

Simonas Utkus

Telefonas: +370 698 83 944

El. paštas: simonas.utkus@mf.stud.vu.lt

Projektą finansuoja

Projektą įgyvendina