Panevėžio savivaldybė

Kas dieną visų dalyvių nueinamų žingsnių suma ir vidurkis

Dalyvių emocinę būklę atspindinti mozaika


- Labai gerai - Gerai - Normaliai - Prastai - Blogai

Procentinė treniruotėse apsilankiusių dalyvių dalis

Panevėžietės pasirodė ypač motyvuotos ir siekiančios užsibrėžtų tikslų. Bendra sveikatos būklė – vidutinė, aiškiai vyraujančių neatitikimų normoms nebuvo.

Vertinant kūno masės indeksą (KMI), didžiausias rodiklis siekė 34,6, o mažiausias – 17,65.

Vertinant šlapimo nelaikymą pagal 10 balų sistemą, 5 dalyvės nurodė balus nuo 4 iki 8. Dauguma dalyvių džiaugėsi gera nuotaika, tačiau buvo ir tokių, kurios savo nuotaiką įsivertino 7-8 balais. Viena dalyvė HAD nerimo skalėje surinko 17 balų iš 21 – tai vertinama kaip sunkūs nerimo arba depresijos simptomai.

Didžiausias pulsas ramybės būsenoje siekė 107 d./min, o žemiausias – 58 d./min. Aukščiausias AKS buvo 161/117 mmHg, o žemiausias – 99/73 mmHg. Viena dalyvė pažymėjo, jog vartoja medikamentus nuo aukšto AKS, bet sveikata nusiskundimų neturi.

Taikant Rufjė testą, fiksuotas geriausias atsistatymas siekė -5 d./min, o prasčiausias – +8 d/min.

Geriausias pusiausvyros rezultatas stovint ant dešinės kojos – 81%, prasčiausias stovint ant kairės – tik 4% ir 7%. Stebimas aiškus visų dalyvių kairės kojos pusiausvyros nestabilumas.

7 ant minibatutų sportuoti nusiteikusios moterys pažymėjo, kad skundžiasi sąnarių ar nugaros skausmais. Joms buvo parodyti raumenų ar sąnarių stabilizatorių stiprinimo pratimai bei duotos specialios rekomendacijos dėl įtvarų dėvėjimo, šaldančių tepalų naudojimo po treniruotės.

Sporto medicinos konsultantė

Rūta Brazdžionytė

Telefonas: +370 635 63202

El. paštas: rutabra@gmail.com

Projektą finansuoja

Projektą įgyvendina