Kazlų Rūdos savivaldybė

Kas dieną visų dalyvių nueinamų žingsnių suma ir vidurkis

Dalyvių emocinę būklę atspindinti mozaika


- Labai gerai - Gerai - Normaliai - Prastai - Blogai

Procentinė treniruotėse apsilankiusių dalyvių dalis

Kazlų Rūdos dalyvės pasižymėjo itin aukštais pusiausvyros testavimų rezultatais – daugumos dalyvių procentiniai rodikliai buvo vidutiniai arba aukšti. Tiesa, vienai dalyvei pavyko surinkti tik 2%, todėl buvo skirti pusiausvyrą gerinantys pratimų rinkiniai.

Aukščiausias fiksuotas KMI įvertis – 31,11, o žemiausias – 19,14.

Šlapimo nelaikymu skundžiasi 9 dalyvės – jos savo būklę dešimtbalėje skalėje įvertino nuo 1 iki 8.

4 dalyvės pažymėjo nuotaiką vertinančios 7 balais. Visos likusios tvirtino, kad jų nuotaika puiki, tačiau HAD skalėje surinko 12 balų, kas rodo vidutinio sunkumo nerimą.

Aukščiausias pulsas ramybės būsenoje buvo 85 d./min, o žemiausias – 57 d./min. Aukščiausias AKS buvo 166/91 mmHg, o žemiausias – 117/76 mmHg. Aukštu AKS skundžiasi 4 dalyvės, tačiau jos pažymėjo, kad būklė yra kontroliuojama ir išklausė rekomendacijas, kaip reikėtų elgtis, jog AKS mažėtų.

4 projekto dalyvės skundžiasi sinusitu, o 5 dalyvės praeityje sirgo plaučių uždegimu ar bronchitu. Viena dalyvė pažymėjo serganti epilepsija ir su savimi visada turi specialių medikamentų. Su situacija supažindinta grupės trenerė.

Rufjė testo rezultatai buvo geri: dauguma dalyvių pasižymi ypač puikia ištverme ir greitu atsistatymu po fizinio krūvio.

Kazlų Rūdos dalyvės pasižymėjo itin pagerėjusiais nerimo ir depresijos vertinimo pagal HAD skalę rodikliais. Jos taip pat išlaikė itin aukštus pusiausvyros testavimų rezultatus.

Dauguma moterų sugebėjo pagerinti anksčiau rodytus ir taip gerus rezultatus – tai liudija, kad jų gilieji raumenys itin gerai ištreniruoti. Manytina, kad tam turi įtakos ir parenkami pratimų ant minibatuto rinkiniai, ir ilgalaikės investicijos į vietos moterų sveikatinimą, nes „Geros nuotaikos SFA“ bandomasis projektas 2021 m. vyko būtent Kazlų Rūdoje. Taigi, antrus metus fiziškai aktyviai gyvenančių moterų rezultatai kalba patys už save.   

Viena dalyvė džiaugėsi, kad judėjimą pavyko suderinti su sveikesne mityba ir dėl to be itin didelių pastangų nukrito net 5 kg viršsvorio.

Iš 45% dalyvių, kurios anksčiau skundėsi šlapimo nelaikymu, dabar liko vos 25% – tai rodo net 20% pagerėjusią savijautą. Darytina prielaida, kad į minibatutų treniruotes organiškai įtraukiami Kėgelio pratimai efektyviai stiprina dubens dugno raumenis.

Visos projekto dalyvės pasižymėjo puikiu ŠSD ramybės būsenoje. 4 moterys nurodė, kad skundžiasi padidėjusiu AKS.

Daugumos dalyvių Rufje testo rezultatai buvo įvertinti kaip labai geri. Visos dalyvės savo toleranciją fiziniam krūviui nurodė kaip pagerėjusią, kūną – sutvirtėjusį ir džiaugėsi ženkliai pasitaisiusia nuotaika.

Sporto medicinos konsultantė

Rūta Brazdžionytė

Telefonas: +370 635 63202

El. paštas: rutabra@gmail.com

Projektą finansuoja

Projektą įgyvendina