Kas dieną visų dalyvių nueinamų žingsnių suma ir vidurkis

Dalyvių emocinę būklę atspindinti mozaika


- Labai gerai - Gerai - Normaliai - Prastai - Blogai

Procentinė treniruotėse apsilankiusių dalyvių dalis

Kazlų Rūdos dalyvės pasižymėjo itin aukštais pusiausvyros testavimų rezultatais – daugumos dalyvių procentiniai rodikliai buvo vidutiniai arba aukšti. Tiesa, vienai dalyvei pavyko surinkti tik 2%, todėl buvo skirti pusiausvyrą gerinantys pratimų rinkiniai.

Aukščiausias fiksuotas KMI įvertis – 31,11, o žemiausias – 19,14.

Šlapimo nelaikymu skundžiasi 9 dalyvės – jos savo būklę dešimtbalėje skalėje įvertino nuo 1 iki 8.

4 dalyvės pažymėjo nuotaiką vertinančios 7 balais. Visos likusios tvirtino, kad jų nuotaika puiki, tačiau HAD skalėje surinko 12 balų, kas rodo vidutinio sunkumo nerimą.

Aukščiausias pulsas ramybės būsenoje buvo 85 d./min, o žemiausias – 57 d./min. Aukščiausias AKS buvo 166/91 mmHg, o žemiausias – 117/76 mmHg. Aukštu AKS skundžiasi 4 dalyvės, tačiau jos pažymėjo, kad būklė yra kontroliuojama ir išklausė rekomendacijas, kaip reikėtų elgtis, jog AKS mažėtų.

4 projekto dalyvės skundžiasi sinusitu, o 5 dalyvės praeityje sirgo plaučių uždegimu ar bronchitu. Viena dalyvė pažymėjo serganti epilepsija ir su savimi visada turi specialių medikamentų. Su situacija supažindinta grupės trenerė.

Rufjė testo rezultatai buvo geri: dauguma dalyvių pasižymi ypač puikia ištverme ir greitu atsistatymu po fizinio krūvio.

Kazlų Rūdos dalyvės pasižymėjo itin pagerėjusiais nerimo ir depresijos vertinimo pagal HAD skalę rodikliais. Jos taip pat išlaikė itin aukštus pusiausvyros testavimų rezultatus.

Dauguma moterų sugebėjo pagerinti anksčiau rodytus ir taip gerus rezultatus – tai liudija, kad jų gilieji raumenys itin gerai ištreniruoti. Manytina, kad tam turi įtakos ir parenkami pratimų ant minibatuto rinkiniai, ir ilgalaikės investicijos į vietos moterų sveikatinimą, nes „Geros nuotaikos SFA“ bandomasis projektas 2021 m. vyko būtent Kazlų Rūdoje. Taigi, antrus metus fiziškai aktyviai gyvenančių moterų rezultatai kalba patys už save.   

Viena dalyvė džiaugėsi, kad judėjimą pavyko suderinti su sveikesne mityba ir dėl to be itin didelių pastangų nukrito net 5 kg viršsvorio.

Iš 45% dalyvių, kurios anksčiau skundėsi šlapimo nelaikymu, dabar liko vos 25% – tai rodo net 20% pagerėjusią savijautą. Darytina prielaida, kad į minibatutų treniruotes organiškai įtraukiami Kėgelio pratimai efektyviai stiprina dubens dugno raumenis.

Visos projekto dalyvės pasižymėjo puikiu ŠSD ramybės būsenoje. 4 moterys nurodė, kad skundžiasi padidėjusiu AKS.

Daugumos dalyvių Rufje testo rezultatai buvo įvertinti kaip labai geri. Visos dalyvės savo toleranciją fiziniam krūviui nurodė kaip pagerėjusią, kūną – sutvirtėjusį ir džiaugėsi ženkliai pasitaisiusia nuotaika.

Kazlų Rūdos dalyvės, tiek pirmosios, tiek ir antrosios konsultacijos metu pasižymėjo itin aukštais pusiausvyros testavimų balais, dauguma jų pademonstravo aukštus rodiklius.

Dalyvės džiaugėsi sumažėjusiu KMI indeksu – jo vidurkis krito nuo 31 iki 30,2.

Aukščiausias pulsas ramybės būsenoje pakito nuo 81 iki 78 (d/min.), ir tik 2 dalyvės pirminės konsultacijos metu pažymėjo aukštas AKS vertes – 156/98 mmHg bei 155/90 mmHg. Dalyvės pažymėjo, jog AKS yra kontroliuojamas ir išklausė rekomendacijas kaip reikėtų elgtis, kad jis mažėtų. Iki antrosios konsultacijos vienai jų pavyko kraujospūdį sumažinti iki 152/95 mmHg (nuo 156/98 mmHg).

Rufje testo rezultatai buvo geri, dauguma dalyvių pasižymėjo ypač puikia ištverme ir puikiu atsistatymu.

Šlapimo nelaikymu pirminės konsultacijos metu skundėsi 9 dalyvės, tačiau 8 siekęs didžiausias balas sumažėjo iki 7.

Daugelis tvirtino, kad jų nuotaika dinamikoje ženkliai pagerėjo ir  HAD klausimyne stebėti 20 procentų mažesni balai. Viena dalyvė pažymėjo serganti epilepsija ir turinti specialius medikamentus prie savęs; su situacija supažindintas grupės treneris ir projekto vykdančioji trenerė.

Kazlų Rūdos dalyvės džiaugėsi puikia nuotaika ir didele motyvacija sportuoti. Konsultacijos buvo atliktos nuotoliniu būdu, skaitant teorinę paskaitą apie teisingus sporto principus. Paskaitos metu paliestos šios temos:

  • Pagrindinės raumenų grupės ir kaip pajungti į darbą tingius raumenis;
  • Kaip teisingai atlikti pagrindinius raumenų stiprinimo pratimus ir kokių klaidų nedaryti;
  • Kas yra kardiotreniruotės ir kokia tokių treniruočių nauda;
  • Koks turėtų būti pulso dažnis treniruotės metu.

Pateiktos praktinės pusiausvyros lavinimo metodikos ir suteiktos individualios konsultacijos sveikatos klausimais. Po paskaitų ciklo buvo individualiai atsakyta į visus iškilusius kiekvienos dalyvės klausimus. Dažniausiai buvo teiraujamasi kaip atsistatyti po patirtų traumų ir kokius pratimus atlikti bei ką daryti jei treniruotės metu jaučiamas dusinimas, kaip atsikratyti nereikalingų kilogramų. Įvertinus sportininkių būklę prieš projektą ir po, visos sutartinai akcentavo keletą pokyčių – pagerėjusi koordinacija ir pusiausvyra, bendrai sustiprėjęs raumenynas, sumažėjusi įtampa kakle bei nugaroje, taip pat ženkliai geresnis atsistatymas po fizinio krūvio ir pagerėjusi tolerancija sportui, ką ir įrodė geresni Rufje testo rezultatai dinamikoje.

Sporto medicinos konsultantė

Rūta Brazdžionytė

Telefonas: +370 635 63202

El. paštas: rutabra@gmail.com

Projektą finansuoja

Projektą įgyvendina