Kauno rajono savivaldybė

Kas dieną visų dalyvių nueinamų žingsnių suma ir vidurkis

Dalyvių emocinę būklę atspindinti mozaika


- Labai gerai - Gerai - Normaliai - Prastai - Blogai

Procentinė treniruotėse apsilankiusių dalyvių dalis

Didesnių sveikatos nusiskundimų neturi ir Kauno rajono moterys. Visų dalyvių KMI įverčiai siekė iki 30, o mažiausias KMI – 19,9.

Šlapimo nelaikymu skundėsi 5 dalyvės – jos dešimtbalėje sistemoje situaciją įvertino balais nuo 1 iki 3.

Daugelis patiriamus nuotaikos svyravimus vertino 7-8 balais, tačiau kelios dalyvės HAD skalėje surinko 12-17 balų.

Didžiausias pulsas ramybės būsenoje siekė 104 d./min, o mažiausias – tik 58 d./min. Aukščiausias užfiksuotas AKS – 177/133 mmHg, bet dalyvė nurodė vartojanti spaudimą mažinančius vaistus ir reguliariai besilankanti pas kardiologą, todėl treniruotės jai nėra kontraindikuotinos.

Rufjė testo rezultatai – vidutiniškai geri: atsistatymas svyruoja nuo –1 iki +2 d./min.

Prasčiausias pusiausvyros testų įvertis siekė 11-20 %, o geriausias – atitinkamai 84% ir 78%.

Tik viena dalyvė nurodė nuolat vartojanti gydytojo paskirtus medikamentus. Likusios didesnių skundų dėl sveikatos neturi. Tos, kurios skundėsi konkrečiais skausmais, buvo supažindintos su korekcinių pratimų programomis.

Kauno rajono dalyvės kaip ir pirmąjį kartą neturėjo didesnių nusiskundimų. Nė vienos KMI nebuvo itin didelis, tik 3 pažymėjo minimaliai nelaikančios šlapimo (bendras rodiklis pagerėjo 10%). Atkreipėme dėmesį, kad nerimo ir depresijos skalėje kaunietės surinko žymiai mažiau balų – tai rodo gerėjančią emocinę būklę.

Nė vienos dalyvės ŠSD nebuvo didesnis kaip 100 (d./min). 3 dalyvės nurodė besiskundžiančios padidėjusiu AKS, tačiau vos viena iš jų vartoja vaistus – kitos patvirtino žinančios, kokių atsargumo priemonių reikia laikytis užsiimant fizine veikla.

Rufjė testo rezultatai buvo itin geri, daugumos ŠKS atsistatymas ir treniruotumas įvertintas kaip labai gerai arba gerai.

Atliekant pusiausvyros testus, daugumos dalyvių vertinimas siekė apie 65 balus – tai rodo, kad šis rodiklis pagerėjo net 32%. Ypač džiugina matomas kairės ir dešinės pusių suvienodėjimas, reiškiantis, kad atliekant pratimus ant nestabilaus minibatutų pagrindo, ženkliai gerėja kūno pusiausvyra.

Sporto medicinos konsultantė

Rūta Brazdžionytė

Telefonas: +370 635 63202

El. paštas: rutabra@gmail.com

Projektą finansuoja

Projektą įgyvendina